O nas  

Barbara i Andrzej Pasławscy.

Jesteśmy dwojgiem zapaleńców łączących pasję poznawczą z pasja fotograficzną, czego plonem jest m.in. mnóstwo zdjęć z naszych podróży.
Naszym zamiarem jest dotrzeć tam, gdzie cisza i spokój łączą się z małą ilością turystów, a wiedza na temat przemierzanych terenów bywa często dla przeciętnego człowieka dość szczątkowa. Mamy na to co roku całe dwa letnie miesiące!

Od wielu lat przemierzamy Bałkany spragnieni ciszy i nieznanego. W poszukiwaniu miejsc niezwykłych, tak, jak niezwykła jest historia i koleje losów tego regionu. W ten sposób dotarliśmy nie tylko do Chorwacji, Czarnogóry, Serbii, Bosni czy Macedonii, ale również do Albanii i Kosova.
Od ponad sześciu lat przemierzamy Albańskie drogi, a raczej bezdroża - wzdłuż i wszerz. Dość dobrze poznaliśmy albańskie realia, możliwości turystyczne tego pięknego kraju, poznając równocześnie jego historię, tradycję i kulturę. Dróg do końca nie da się tam poznać (zwłaszcza tych górskich), gdyż jedna zima, jedna burza może je zmienić lub unicestwić na długi czas.

Jednak nasza wiedza ośmieliła nas do zaproponowania naszych skromnych usług innym śmiałkom chcącym poznać piękno górskich krajobrazów, czy morskiego wybrzeża, nie mówiąc już o sporej liczbie zabytków, często starożytnych!

Dodaliśmy ostatnio zakładkę POLSKA z galerią zdjęć z naszego pięknego kraju. Przecież od wędrówek po Polsce zaczęliśmy. Będziemy tą zakładkę sukcesywnie uzupełniać, wydobywając zdjęcia z przepastnych, kliszowych archiwów.
Tworząc tą stronę chcemy pokazać nie tylko piękno mało znanych miejsc, czy wspomnienia z naszych wyjazdów.

Naszym celem jest przekonać odwiedzających naszą stronę do wizyty w miejscach, które zwiedziliśmy. Podróżujemy razem z naszymi córkami (podwójne 4x4: rodzinne i samochodowe). Może to jednakże zrobić każdy wg swoich możliwości: pieszo, samochodem osobowym, samochodem terenowym, motorem, czy nawet rowerem - dla każdego znajdzie się tam ciekawa (stosowna do możliwości) trasa gwarantująca niezapomniane wrażenia.

Tysiące zdjęć z naszych letnich i weekendowych wojaży ujęliśmy w tematyczne pokazy slajdów z opowieściami o tym, co przeżyliśmy oraz autorskie wystawy fotograficzne.
Pokazujemy je na terenie całego kraju i możemy poszczycić się kilkoma osiągnięciami i nagrodami, które zdobyliśmy:

GORĄCO ZAPRASZAMY - CZYTAJCIE, OGLĄDAJCIE I POZNAWAJCIE!***  Kliknij, aby powiększyć zdjęcie!  ***